Anpol

To więcej niż projekt, to więcej niż kreatywna wizja. To Anpol

ul. Szucha 16 lok. 25, 00-582 Warszawa

Top
Image Alt

Anpol

Na komfort mieszkania w budynkach wielorodzinnych, zabudowie bliźniaczej czy też domach jednorodzinnych składa się wiele czynników. Wśród tych wymienianych za najważniejsze uważa się ciszę, co w zasadzie nie dziwi, ponieważ hałas towarzyszący nam dzień przy dniu jest w stanie zaburzyć codzienny wypoczynek i powodować frustrację oraz zmęczenie.

Jednak czy istnieje skuteczny sposób na wyciszenie mieszkania?

Dobra wiadomość jest taka, że branża budowlana oferuje obecnie szereg rozwiązań umożliwiających zredukowanie hałasów w mieszkaniu pochodzących zarówno z zewnątrz (plac zabaw, ruch uliczny), jak i tych generowanych przez sąsiadów. Szczekanie psa, głośne zabawy dzieci, przesuwanie mebli, odkurzanie czy hałaśliwa muzyka – wszystkie te dźwięki można ograniczyć poprzez wytłumienie ścian, sufitu oraz podłogi odpowiednio dobranymi materiałami. Decydując się na takie rozwiązanie warto też skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która kompleksowo zajmie się wykonaniem dźwiękochłonnych izolacji i przygotowaniem obiektu do użytkowania.

W jaki sposób wyciszyć mieszkanie?

Najpopularniejszą i świetnie sprawdzającą się metodą jest montaż przedścianek z płyt gipsowo-kartonowych oraz sufitów podwieszanych izolowanych wełną mineralną. Najlepsze rezultaty otrzymamy stosując wełnę o grubości co najmniej 15cm, co może być problematyczne w pomieszczeniach o niewielkim metrażu. Ujęcie w pionie kilkunastu centymetrów raczej nie będzie zbytnio odczuwalne, jednak zastosowanie przedścianek z izolacją może już znacząco zmniejszyć kubaturę pokoju. Ponadto jest to metoda, którą najlepiej zastosować jeszcze przed wprowadzeniem się, na etapie prac wykończeniowych lub podczas generalnego remontu. Jeżeli więc z jakiegoś powodu nie możemy w mieszkaniu zamontować przedścianek z izolacją z wełny mineralnej, do dyspozycji mamy jeszcze kilka alternatywnych rozwiązań.
Dobre rezultaty daje zastosowanie na ścianach oraz podłogach popularnych w przemyśle gumowych mat wygłuszających samoprzylepnych. Cenionym za walory wizualne rozwiązaniem są ścienne panele akustyczne wypełnione pianką i dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, wzorów oraz kolorów, a także korek akustyczny znakomicie pochłaniający dźwięki.