Anpol

To więcej niż projekt, to więcej niż kreatywna wizja. To Anpol

ul. Szucha 16 lok. 25, 00-582 Warszawa

Top
Image Alt

Anpol

Najpopularniejsze od kilku lat trendy w aranżacjach wnętrz ukierunkowane są na uzyskanie zaskakujących i niebanalnych efektów końcowych, stąd obecnie do wykończenia mieszkań i domów chętnie wykorzystywane są materiały, na które jeszcze do niedawna nikt nie zwracał uwagi. Do tej grupy z pewnością należy teoretycznie niepozorny i surowy w swoim wyrazie beton. Jeszcze kilkanaście lat temu wykonane z niego posadzki uznawane były za nieestetyczne i nieatrakcyjne, więc obowiązkowo ukrywano je pod płytkami, panelami lub drewnianymi deskami. Dziś posadzka betonowa jest chętnie eksponowana i wykorzystywana jako silny akcent w aranżacjach łazienek, kuchni czy też salonów, a wszystko to dzięki zastosowaniu nowatorskich technik aplikacji. Nie bez znaczenia są też wysoka jakość surowca oraz dobór odpowiednich preparatów uszlachetniających, które nadają powierzchni pożądane wykończenie.

Posadzka betonowa w budynku mieszkalnym – charakterystyka

Wytrzymałe, odporne na działanie niekorzystnych czynników mechanicznych i chemicznych, łatwe w utrzymaniu w czystości i wyróżniające się nieprzeciętnymi walorami estetycznymi – tak w skrócie scharakteryzować można posadzki betonowe wykonywane w budynkach mieszkalnych. Przyglądając się tym licznym zaletom nie dziwi fakt, że bez trudu przekonały do siebie Inwestorów poszukujących niebanalnych rozwiązań do swoich przestrzeni. Podłoga tego typu świetnie sprawdza się we wnętrzach minimalistycznych, urządzonych w tak modnym w ostatnim czasie nowoczesnym, loftowym lub skandynawskim stylu, stanowiąc idealne tło dla mebli, tekstyliów i innych elementów wyposażenia. Prawidłowo wykonana, przez długie lata zachowuje swój pierwotny wygląd, a uzupełniona o ogrzewanie podłogowe zapewnia komfort użytkowania w sezonie jesienno-zimowym. Ponadto na rynku dostępne są również specjalne pigmenty, dzięki którym beton można zabarwić na wybrany odcień, co zdecydowanie ułatwia dostosowanie koloru posadzki do oczekiwań Inwestora.

Czy posadzkę betonową można wykonać samemu?

Realizację posadzki betonowej w domu lub mieszkaniu najlepiej jest zlecić ekspertom. Specyfika surowca sprawia, że nie posiadając dostatecznego doświadczenia oraz wiedzy, bardzo łatwo popełnić można błędy wykonawcze, a poprawki niekiedy wymagają usunięcia nawet całej wykonanej warstwy. To zaś wiąże się z dużymi stratami finansowymi i frustracją. Zatrudnienie fachowców to pewność, że zarówno wylewka z betonu zacieranego, jak i podłoga z gotowych płyt zostaną prawidłowo wykonane, z uwzględnieniem odpowiednio dobranej izolacji oraz zbrojenia. Kluczowa przy bezspoinowych podłogach jest również dylatacja pomiędzy ścianami a posadzką. Jej zadaniem jest zapewnienie przestrzeni do przenoszenia przewidywanych obciążeń pojawiających się w wyniku wahań temperatur czy zmian poziomu wilgotności otoczenia.

Dlaczego warto zdecydować się na posadzkę betonową?

Z pewnością jest to rozwiązanie, które zadowoli Inwestorów poszukujących oryginalnego i praktycznego pomysłu na podłogę. Choć posadzki betonowe kojarzą się przede wszystkim z pomieszczeniami gospodarczymi, garażami, piwnicami czy domkami narzędziowymi, świetnie sprawdzą się również w przedsionku, salonie, kuchni, a także w łazience. Oczywiście pod warunkiem, że do wykonania podłóg tego typu zastosowane zostaną odpowiednie materiały, a po aplikacji powierzchnia zostanie wygładzona i zaimpregnowana. To nie tylko zapewni podłodze estetyczny wygląd, ale sprawi, że będzie odporna na uszkodzenia mechaniczne, na przykład zarysowania pojawiające się w wyniku codziennego użytkowania. Jako jedną z ważniejszych zalet posadzek betonowych wymienić można również ich właściwości hydrofobowe oraz odporność na wilgoć. Rozlane ciecze można więc bez trudu usunąć, nie martwiąc się o pojawienie się z czasem tłustych plam lub nieestetycznych przebarwień. Inwestorzy cenią sobie również elegancką, monolityczną powierzchnię takiej podłogi i brak trudnych do utrzymania w czystości fug. Wszystkie te atuty przesądzają o wyższości posadzki betonowej nad innymi rozwiązaniami i sprawiają, że po prostu warto zainwestować w to praktyczne rozwiązanie.