Anpol

To więcej niż projekt, to więcej niż kreatywna wizja. To Anpol

ul. Szucha 16 lok. 25, 00-582 Warszawa

Top
Image Alt

Anpol

Wybór efektywnego systemu grzewczego, który zapewni optymalną temperaturę w budynku mieszkalnym to jedna z ważniejszych decyzji Inwestora. Najczęściej w tym przypadku korzystamy po prostu z tradycyjnego rozwiązania, jakim jest instalacja c.o. wyposażona w kaloryfery ścienne rozprowadzające ciepło w pomieszczeniach. Ta opcja ma jednak swoje wady, dlatego obecnie coraz chętniej decydujemy się na alternatywę, czyli ogrzewanie podłogowe wodne lub elektryczne, które świetnie sprawdza się w swojej roli i posiada liczne atuty.

Zalety ogrzewania podłogowego

Decydując się na ogrzewanie podłogowe wodne lub elektryczne możemy liczyć przede wszystkim na to, że w przeciwieństwie do tradycyjnych kaloryferów, nie będzie ono zajmowało dodatkowej przestrzeni, a nieestetyczne elementy instalacji nie będą wystawały ze ścian. Jednym z najczęściej wymienianych atutów jest w tym przypadku energooszczędność wynikająca ze specyfiki budowy tego systemu. Instalacja rozprowadzająca ciepło pod podłogą sprawia, że do efektywnego ogrzania pomieszczenia potrzebne jest znacznie mniej energii. Dla przykładu, w przypadku systemu wodnego temperatura wody w układzie może wynosić zaledwie 40-50°C, czyli około 20°C mniej niż dla instalacji wyposażonej w kaloryfery. Nie bez znaczenia jest też komfort dla użytkowników wynikający z faktu stąpania po ciepłej podłodze, szczególnie takiej wykonanej z płytek ceramicznych, a także to, że system ten nie powoduje podnoszenia się kurzu powodowanego ruchami powietrza. Ponadto jest to rozwiązanie na tyle uniwersalne, że może z powodzeniem współpracować z kotłami różnego typu (wariant wodny), a także z instalacją fotowoltaiczną (wariant elektryczny).

Montaż instalacji ogrzewania podłogowego

Wodne lub elektryczne – bez względu na wybrany typ systemu ogrzewania podłogowego fundamentalną kwestią dla efektywności działania oraz wygody użytkowania jest jego prawidłowy montaż. Warto więc skorzystać z usług profesjonalistów i powierzyć tę kwestię fachowcom. Dzięki temu unikniemy w przyszłości problemów z prawidłowym działaniem systemu lub usterkami wynikającymi z błędów wykonawczych.